Anabaptistai pasaulyje

Pasaulinė menonitų konferencija (Mennonite World Conference MWC).
Anabaptistiškų bažnyčių bendruomenė.
Pasaulinė menonitų konferencija susieja anabaptistiškas bažnyčias į vieną tikėjimo bendruomenę bendravimui, garbinimui, tarnavimui ir liudijimui.
Pasaulinė menonitų konferencija egzistuoja tam, kad būtų globali anabaptistų tradiciją puoselėjanti bendruomenė, kad anabaptistišką tradiciją puoselėjančios bažnyčios turėtų tarpusavio ryšius ir bendrautų su kitomis krikščioniškomis bažnyčiomis ir organizacijomis.
Kas ketvirtį WMC trijomis kalbomis leidžią žurnalą „Kurjeris“, kuris pasakoja apie tai, kas vyksta anabaptistų tradicijos bažnyčiose pasaulyje. Galite skaityti elektroninę versiją.
Laisvųjų krikščionių bažnyčia Lietuvoje su pasauline menonitų konferencija yra susijusi per bendrystę ir glaudų bendradarbiavimą, panašių tikėjimo vertybių puoselėjimą.

Tarptautinė broliškųjų menonitų bendrija (International Community of Mennonite Brethren ICOMB).
Broliškųjų menonitų bažnyčia yra viena iš anabaptistinės tradicijos bažnyčių, susikūrusi Rusijoje XIX a. per didįjį prabudimą tarp menonitų, ir istoriškai save sieja su XVI a. anabaptistų judėjimu. Oficialiai tarptautinė broliškųjų menonitų bendrija susikūrė 1990 metais Pasaulinės menonitų konferencijos metų Vinipege, Kanadoje, suvienydama visas broliškųjų menonitų konferencijas partneriškam bendros misijos ir tarnystės darbui. Šiuo metų tarptautinę broliškųjų menonitų bendriją vienija 19 konferencijų iš 16 skirtingų šalių. Laisvųjų krikščionių bažnyčios Lietuvoje sąsajos su broliškaisiais menonitais yra per glaudų broliškųjų menonitų bendradarbiavimą ir pagalbą kartu tarnaujant Lietuvoje, artimus santykius, panašų tikėjimo supratimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

  Adaptuota The Professional Template tema