2007-01-16

Maldos už krikščionių vienybę savaitė

Sausio 18-25 dienomis rengiama kasmetinė Maldos už viso pasaulio krikščionių vienybę savaitė. Šį kartą savaitės tema yra žodžiai iš Evangelijos pagal Morkų: „Jis daro, kad kurtieji girdi ir nebyliai kalba" (Mk 7, 37).


Maldos savaitės istorija siekia 1857 metus, kai Asociacijos, skirtos krikščioniškojo pasaulio vienybės palaikyti, iniciatyva susirinko anglikonų, katalikų ir stačiatikių Bažnyčių atstovai maldai už šią vienybę. Kada šią savaitę rengti, buvo apsispręsta ne iš karto: pradžioje ji vyko atskiruose regionuose, po to buvo sutarta dėl konkretaus laiko – savaitė, užsibaigianti apaštalo Pauliaus Atsivertimo diena, kuri Vakarų pasaulyje minima sausio 25-ąją.


Nuo 1966 metų Maldos už krikščionių vienybę savaitė minima visame pasaulyje ir rengiama daugiau nei 70-tyje pasaulio šalių.


Pagal 40-ties metų praktiką, šie maldos susitikimai kasmet turi bendrą temą. Šių metų tema buvo pasiūlyta Pietų Afrikos krikščionių, ir ją patvirtino Pasaulio Bažnyčių taryba, esanti Ženevoje, ir Romos Katalikų Bažnyčios Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei remti.


Toks kasmetinis ekumeninis susitikimas padeda suprasti, kas jau nuveikta krikščionių vienybei stiprinti, apmąstyti esamas problemas ir įsitikinti bendros maldos būtinybe ne vien teologine, bet ir praktine prasme. „Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų“ (Mt 18, 20)


Skelbiame ketvirtadienį prasidėsiančios ekumeninės savaitės renginius Vilniuje ir krikščionių kvietimą bendrai maldai:


Sausio 18d., ketvirtadienį, 18.30 val. Tikėjimo Žodžio bažnyčioje


Gilužio g. 15 (Pilaitė, važiuoti 47 ar 54 autobusais).


Sausio 22 d., pirmadienį, 18.30 val. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje (Vokiečių g. 20).


Sausio 24 d., trečiadienį, 18.30 val. - Ekumeninis maldos vakaras Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39/6).


Sausio 25d., ketvirtadienį, 18.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje (įėjimas iš Šv. Jono gatvės)


Bernardinai.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

  Adaptuota The Professional Template tema